Makadámia - Kráľovná orechov

Makadámie sú stále zelené stromy dorastajúce do výšky až osemnásť metrov. Majú guľaté plody zlatistej farby.

Najvýznamnejším zástupcom je Makadamia celolistá. Je pestovaná pre jadrá plodu, tzv. makadamiové orechy, ktoré patria medzi NAJVIAC CENENÉ ORECHY NA SVETE.

Olej z makadamiových orechov je vysoko kvalitný, získava sa lisovaním za studena spomínaných makadamiových orechov a okrem potravinárstva sa využíva aj v kozmetike. Je považovaný za luxusný telový olej a má blahodarné účinky na pleť, vlasy aj vlasovú pokožku. Je totižto silný antioxidant, ktorý bráni poškodzovaniu bunkových membrán vďaka spojeniu zinku a nenasýtených mastných kyselín. Je obľúbený na starnúcu pleť, pretože pokožku nielen zjemňuje, ale napomáha aj elasticite

Olej je tiež vhodný pre tehotné ženy, ktoré sa neraz pasujú so striami a jazvami. Pôvodní obyvatelia Austrálie dokonca tento olej používali ako liečivú masť.

PROBLÉM S POPÁLENINAMI ČI ODRENINAMI?

Makadamiový olej má schopnosť pleť hojiť a regenerovať! Pri popraskanej pokožke na zimu ako stvorený :-) Olej sa rýchlo vpije a nezanecháva mastné stopy.

NEPODDAJNÉ A POŠKODENÉ VLASY?

Po pravidelnom používaní sa vlasy stanú hebkými, poddajnými a ľahko upravovateľnými. Majte aj Vy vlasy vyživené, hydratované a lesklé vďaka makadamiovému oleju!

V kuchyni má takisto široké spektrum využitia: 

→ Na prípravu orientálnych jedál

→ Na šaláty

→ Na surovú zeleninu

→ Na pečenie palaciniek

→ Do polievok

 

Tento web používa súbory cookie od Googlu na poskytovanie služieb a analyzovanie návštevnosti. Vaša adresa IP a používateľský agent sa zdieľajú s Googlom spolu s metrikami výkonnosti a zabezpečenia s cieľom zabezpečiť kvalitu služieb, vytvárať štatistiky používania a rozpoznávať a riešiť zneužitie.