Olej z chia

 

Pre starovekú Mayskú civilizáciu boli semené chia veľmi liečivé. Semená chia sú svojimi vitamínmi, antioxidantmi, minerálmi, omega 3 a omega 6 mastnými kyselinami jednými z najcennejších olejnatých semien na Zemi. Šetrné spracovanie zachováva nielen cenné zložky, ale aj autentickú vôňu a chuť jadra. Iba veľmi málo potravín obsahuje omega 3 mastné kyseliny v takom rozsahu ako olej chia – 62%! Pomer omega 3 k omega 6 v tomto oleji je 1:3. Už jedna čajová lyžička denne poskytne Vášmu telu optimálnu starostlivosť. Olej je z biologickej produkcie kontrolovaný podľa AT-BIO-301.

 Objem: 250ml

Dostupnosť Skladom
€22,90
   
Kód tovaru 152
Kategória Oleje
 

Semená chia sú oválne a šedé s čiernymi a bielymi škvrnami, ktoré majú priemer okolo 1 milimetra. Olej sa z týchto semien vyrába lisovaním za studena. Na výrobu jedného litra sú porebné približne 4 kilogramy semien. Olej je charakteristický svetložltým sfarbením, zemitou až orechovou arómou a jemnou chuťou.

 
Tento web používa súbory cookie od Googlu na poskytovanie služieb a analyzovanie návštevnosti. Vaša adresa IP a používateľský agent sa zdieľajú s Googlom spolu s metrikami výkonnosti a zabezpečenia s cieľom zabezpečiť kvalitu služieb, vytvárať štatistiky používania a rozpoznávať a riešiť zneužitie.